Puławskie dożynki powiatowe – znów w Baranowie!

      Możliwość komentowania Puławskie dożynki powiatowe – znów w Baranowie! została wyłączona

Tegoroczne lato dopiero nabiera rozpędu, ale władze powiatu puławskiego planują już, co wydarzy się w regionie pod koniec wakacji.

Potwierdzamy dotychczas nieoficjalne informacje: tegoroczne dożynki powiatowe odbędą się 29 sierpnia – i że współgospodarzem tego wydarzenia będzie gmina Baranów. Wczoraj w starostwie podpisano już potrzebne umowy, poczyniono też kluczowe ustalenia.

Na dożynkową zabawę poczekamy jeszcze ponad 7 tygodni – ale w tym czasie na pewno nie będą się nudzić ci, którzy postanowią wziąć udział w tradycyjnych konkursach, które towarzyszą Świętu Plonów. Decyzję w tej sprawie trzeba podjąć w najbliższych dniach, bo puławskie starostwo zaczeka na zgłoszenia do następnego czwartku, 15 lipca.

Jak zawsze, podczas artystycznej rywalizacji zmierzą się twórcy wieńców dożynkowych: prace będą oceniane w dwóch kategoriach: jako te tradycyjne albo nowoczesne. Wszystkie wezmą udział w uroczystym korowodzie, który zakończy się na placu przy ulicy Puławskiej. Tam zbiorą się także uczestnicy konkursu twórczości ludowej, a mogą zaprezentować dzieła z wielu dziedzin rękodzieła: od tkactwa i hafciarstwa, przez plecionkarstwo, po rzeźbiarstwo i malarstwo. Na tym samym placu będzie też miejsce dla stoisk regionalnych, które powinny w pomysłowy i estetyczny sposób opowiadać o bogactwie i tradycjach ziemi puławskiej.

Szczegółowe regulaminy wszystkich trzech konkursów, wraz z zasadami zgłaszania swojego udziału, można znaleźć TUTAJ.