Puławskie MURALE – gdzie je zobaczymy?

      Możliwość komentowania Puławskie MURALE – gdzie je zobaczymy? została wyłączona

Mieszkańcy Puław, głosujący na projekty budżetu obywatelskiego, wybrali, że miasto w tym roku przeznaczy 60 tys. zł na wykonanie murali, czyli wielkoformatowych grafik nanoszonych na ściany, w dwóch wytypowanych miejscach.

Za projektem opowiedziało się 540 osób. Do Urzędu Miasta wpłynęło 10 projektów malowideł, a te najlepsze w przyszłym miesiącu wybierze komisja powołana przez prezydenta. Zasiądą w niej ludzie kultury, artyści oraz radni z komisji do spraw BO.

Jako lokalizacje dla murali wytypowano ścianę Urzędu Miasta oraz zachodnią ścianę Szkoły Podstawowej nr 6. Mural na tej pierwszej zająłby 70 metrów kwadratowych, na drugiej – ok. 100 mkw. Uznano, że mural na Urzędzie powinien nawiązywać do historii oraz współczesności miasta. Ten na szkole natomiast, miałby łączyć elementy jej lotniczego patrona z hasłem „Puławy zarażają optymizmem”. Decyzja powinna zapaść na początku sierpnia.

Władze miasta, jak na razie, nie prezentują nadesłanych propozycji. Nie wiadomo, czy zabezpieczona suma wystarczy na ich wykonanie. Plan minimum to przynajmniej jeden mural. Prace, mimo wszystko, powinniśmy podziwiać jeszcze w tym roku.

 

(fot. pixabay.com)