Puławskie sprinterki najszybsze w całej Polsce!

Możliwość komentowania Puławskie sprinterki najszybsze w całej Polsce! została wyłączona

Między 7 a 9 lipca, w Radomiu rozegrały się Mistrzostwa Polski U-20 w lekkiej atletyce. Złote medale zdobyte podczas tego zgrupowania trafiły między innymi do Puław. Podopieczne trenera Sławomira Murata udowodniły, że są w doskonałej formie – i gotowe do bicia kolejnych rekordów.

W miniony piątek (8 lipca) na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki startujące w sztafecie 4×100 metrów: Liwia Włoszczyk, Wiktoria Oko, Zuzanna Gozdera i Alicja Sielska. Puławianki pokonały cały dystans w 46 i 30 setnych sekundy.

Tego samego dnia Mistrzynią Polski w biegu na 400 metrów przez płotki została Wiktoria Oko. Pobiegła znacznie lepiej, niż podczas eliminacji, bijąc swój rekord życiowy – na mecie była po 58,03 sekundy. Tym sposobem może już szykować się do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Kolumbii.

Sobota (9 lipca) przyniosła kolejne sukcesy: w konkurencji biegu na 100 metrów przez płotki złoto zdobyła Alicja Sielska. Zwycięstwo zapewnił jej wynik 14,03 sekundy. To jej rekord życiowy i zarazem przepustka na mecz międzynarodowy. W tej samej konkurencji, tuż za podium uplasowały się Zuzanna Gozdera i Liwia Włoszczyk – zajęły kolejno 4 i 5 miejsce.

Źródło informacji i zdjęć: KS Wisła Puławy