Puławy: bezpłatne maseczki już trafiły do mieszkańców

      Możliwość komentowania Puławy: bezpłatne maseczki już trafiły do mieszkańców została wyłączona

Dystrybucja maseczek ochronnych wśród mieszkańców Puław już się rozpoczęła. Wielu z nich swoim nowym zabezpieczeniem pochwaliło się w mediach społecznościowych.

Jak na razie, pierwsza partia dwudziestu tysięcy bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku trafiła wprost do skrzynek pocztowych i w miarę możliwości są one dystrybuowane równomiernie na terenie całego miasta.

Dostarczają je Wojska Obrony Terytorialnej z 22. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie. W gotowości pozostaje także puławska policja. Również mieszkańcy i wolontariusze zgłosili się do pomocy przy ich przepakowywaniu. Dzisiaj planowana jest dostawa następnych pięciu tysięcy maseczek. W środę, w późnych godzinach południowych ostania partia piętnastu tysięcy.

Jak informuje prezydent Puław Paweł Maj: “Kryterium przekazania odpowiedniej ilości jest liczba przebywających osób w mieszkaniu. Zweryfikowano ją na podstawie deklaracji mieszkańców dotyczących wywozu odpadów. Powinno to z założenia odzwierciedlać rzeczywistą liczbę osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe.”

Apeluje także by maseczki były zakładane przez wszystkie osoby znajdujące się w miejscach publicznych. Stawką jest nasze życie! Dbajmy o nie wspólnie.

 

(info/fot. fb/Paweł Maj)