Puławy nie chcą się bać podtopień

      Możliwość komentowania Puławy nie chcą się bać podtopień została wyłączona

Ubiegłotygodniowe ulewy dały się we znaki mieszkańcom Puław – deszczowa woda zalała parkingi, garaże na Włostowicach, dostała się nawet do jednego ze sklepów. Ale jest już pomysł, jak nie dopuścić do takich kłopotów w przyszłości.

Puławski Zarząd Dróg Miejskich chce udoskonalić system gospodarowania wodą pochodzącą z opadów. Już szuka firmy, która podejmie się dokładnego zbadania całej sieci kanalizacji deszczowej. Chodzi o sprecyzowanie ewentualnych problemów i znalezienie dla nich dobrych rozwiązań. Zakładana modernizacja ma sprawić, że istniejąca sieć zadziała sprawniej – że deszczówka będzie skutecznie wyprowadzana z Puław i w ten sposób zmaleje ryzyko lokalnych podtopień.

Ten przetarg zakończy się jutro – jego zwycięzca opracuje dla miasta nowy program gospodarowania wodami opadowymi. Bardzo możliwe, że te plany wskażą Zarządowi nowe cele remontowe. Konieczne może się okazać przebudowanie istniejącej sieci kanalizacyjnej – na przykład dobudowanie jej nowych elementów, które odpowiednio poradzą sobie ze spływającą deszczówką.