PUŁAWY: Rocznica tragedii. Jak uczcimy?

      Możliwość komentowania PUŁAWY: Rocznica tragedii. Jak uczcimy? została wyłączona

W najbliższą niedzielę rozpocznie się tegoroczny wrzesień – a spoglądając do historycznego kalendarza, będziemy obchodzić 80. już rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W Puławach uczcimy tę okazję, spotykając się w południe na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Piaskowej. To tam odbędą się oficjalne uroczystości, z udziałem między innymi Prezydenta Miasta Puławy, tam będzie można oddać cześć ofiarom wojny, składając wieńce i kwiaty.

Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak w Puławach przed 80 laty minął ten pamiętny wrzesień, będą mogli wysłuchać wykładu puławskiego historyka – o godzinie 18.00 Robert Och przedstawi opowieść o przeszłości w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich, do obejrzenia będą też archiwalne fotografie. Bezpośrednio po prelekcji, o 18.30, przyjdzie czas na okolicznościowy koncert – Monika Borzym zaśpiewa piosenki skomponowane do wierszy Anny Świrszczyńskiej, poetki Powstania Warszawskiego. Wstęp na wydarzenia zaplanowane w pałacu będzie bezpłatny.

Dodajmy, że o rocznicy wybuchu wojny przypomni nam w niedzielę sygnał syren alarmowych. Zostaną uruchomione w południe, donośny dźwięk będzie trwał przez minutę.

Źródło zdjęcia: https://www.pulawy.eu/artykuly/rocznica-wybuchu-ii-wojny-swiatowej,41941.htm