Puławy pożegnają się z kolejnymi drzewami

      Możliwość komentowania Puławy pożegnają się z kolejnymi drzewami została wyłączona

Chodzi oczywiście o te drzewa, które już obumarły albo są w bardzo złym stanie i konsekwentnie zamierają, a jednocześnie mogą grozić mijającym je ludziom.

W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona wycinka, po której z krajobrazu Puław znikną 43 drzewa, rosnące tuż przy miejskich drogach. Większość z nich zagraża już bezpieczeństwu przechodniów i innych uczestników ruchu drogowego: niektóre są niebezpiecznie pochylone, a są i takie, które zaatakowały groźne choroby lub pasożyty. Najwięcej, bo aż 30 drzew będzie wyciętych z pasa drogowego przy ulicy Budowlanych, a pojedyncze sztuki także z innych rejonów miasta. Wszystkie te drzewa zostały już oznakowane, a na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta jest też zamieszczona ich pełna lista: link jest TUTAJ.

Na razie Zarząd Dróg Miejskich czeka jeszcze na zezwolenie na wycinkę: w Starostwie Powiatowym złożono wniosek, który musi zaopiniować Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie. Już teraz wiadomo, że wycięte drzewa zastąpią młode, zasadzone w tych samych miejscach – wyjątkiem będzie tu tylko pas przy ulicy Budowlanych, gdzie w przyszłości cały tutejszy drzewostan zostanie przebudowany.

Źródło zdjęcia: UM w Puławach