PUŁAWY: Rozpoczęły się Warsztaty Jazzowe Puławy 2019

      Możliwość komentowania PUŁAWY: Rozpoczęły się Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 została wyłączona

To już doroczna tradycja, że w lipcu, przez kilka dni, nasze miasto rozbrzmiewa dźwiękami muzyki improwizowanej – dba o to Puławski Ośrodek Kultury, organizator warsztatów.

Również w tym roku uczestnicy zajęć pracują pod okiem wybitnych muzyków jazzowych: zdobywają nową wiedzę i umiejętności, doskonalą swój własny warsztat, ucząc się od najlepszych. Podczas tegorocznej edycji warsztatów z wokalistami pracują Beata Przybytek i Wojciech Myrczek, klasę trąbki prowadzi Robert Majewski, Maciej Sikała szkoli saksofonistów, tajniki gry na puzonie odkrywa Jacek Namysłowski. Joachim Mencel prowadzi klasę fortepianu, gitarzyści pracują pod opieką Konrada Zemlera, a kontrabasistów uczy Jacek Niedziela-Meira. Ci, którzy doskonalą grę na perkusji, pracują pod opieką Krzysztofa Dziedzica.

Uczestnikami puławskich warsztatów jazzowych są młodzi muzycy, którzy na tę okazję przyjechali z różnych zakątków naszego kraju. O tym, jakie robią postępy, można przekonać się każdego wieczoru, zjawiając się w klubie „Rejs” – w tym tygodniu, każdego wieczoru będzie odbywać się jam session. Finałowe popisy uczestników warsztatów, a także ich nauczycieli, będzie można usłyszeć w czwartek i piątek. A już dziś wieczorem w hotelu „Izabela” zabrzmią przeboje Zbigniewa Wodeckiego, w jazzowych aranżacjach Piotra Barona.

Źródło zdjęcia: https://domchemika.pl/program,2019,07,13,warsztaty-jazzowe-pulawy-2019.html