PUŁAWY: Za nami Kontrofensywa Rowerowa 2019

      Możliwość komentowania PUŁAWY: Za nami Kontrofensywa Rowerowa 2019 została wyłączona

Wycieczka rowerowa kojarzy się z wypoczynkiem na świeżym powietrzu i dobrą dla zdrowia rekreacją. Tymczasem Puławski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców Puław i okolic na wyprawę, podczas której można było odkrywać opowieści z przeszłości i dokładnie zwiedzić wiele zakątków naszego regionu.

Wczoraj, na rowerowo-historyczny szlak wstąpili uczestnicy tegorocznej Kontrofensywy Rowerowej. Ponad 70 osób przejechało niemal 60 kilometrów, poruszając się szlakiem wspomnień dotyczących polskich walk o niepodległość. Uczestnicy odwiedzili miejsca, które w choćby symboliczny sposób opowiadają o walkach z czasów I i II wojny światowej – wśród nich sporo miejsca zajmowała opowieść o zwycięskiej Bitwie Warszawskiej, z czasów wojny z bolszewikami.

Na początku wycieczki, jeszcze w Puławach, wspominano postać marszałka Józefa Piłsudskiego, który właśnie przebywając w puławskim Pałacu wydał rozkaz rozpoczęcia ofensywy od strony rzeki Wieprz. Rowerzyści, którzy ruszyli w dalszą drogę, zmierzali właśnie ku Wieprzowi: odkrywali ślady przeszłości w kolejnych miejscowościach leżących w gminie Puławy. Dotarli do Dęblina, gdzie wstąpili na szlak pamięci i odwiedzili tamtejszą twierdzę. W drodze powrotnej zjawili się między innymi w Gołębiu.

Kontrofensywa Rowerowa byłą wydarzeniem towarzyszącym puławskim obchodom Święta Wojska Polskiego. W tym roku będziemy przy tej okazji wspominać 99 rocznicę wygranej Bitwy Warszawskiej, nazywanej Cudem nad Wisłą.

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: Gmina Puławy, facebook