Puławy zaczęły kręcenie kilometrów!

      Możliwość komentowania Puławy zaczęły kręcenie kilometrów! została wyłączona

W ubiegłym roku miasto zajęło czwarte miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji, wśród 50 konkurentów. W tym roku, po fazie treningów, Puławy były na piątej pozycji. Teraz czas się maksymalnie zmobilizować!

Wczoraj (1 czerwca) zaczęła się właściwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ponownie dołączyły do niej Puławy, a koordynujący lokalną akcję Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił całe rodziny na inauguracyjny rajd rowerowy. Rowerzyści przejechali trasę liczącą 10 kilometrów, wytyczoną wśród leśnych ścieżek.

Przypominamy: żeby kręcić kilometry dla Puław i pomóc miastu zdobyć główną nagrodę, trzeba zainstalować w smartfonie bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” – i jeździć na rowerze tak często, jak to możliwe. Najbardziej aktywni rowerzyści zdobędą lokalne nagrody, a to dodatkowa motywacja.

Ta sportowa zabawa potrwa do końca czerwca, a MOSiR już obiecuje kolejne rajdy – najbliższy zaplanowano na 12 czerwca (następną sobotę). Swoje propozycje wspólnych wypraw będzie miało także puławskie Centrum Informacji Turystycznej.

Źródło zdjęć: MOSiR Puławy – Facebook