PUŁAWY: Zadbaj o swój talent i pokaż go innym!

      Możliwość komentowania PUŁAWY: Zadbaj o swój talent i pokaż go innym! została wyłączona

Początek jesieni kojarzy się z początkiem nowego roku nauki – ale nowe sezony zajęć zaczynają się także w Puławskim Ośrodku Kultury, a to znaczy, że można kontynuować albo rozpocząć kształcenie swoich artystycznych umiejętności.

„Dom Chemika” ma bardzo bogatą ofertę takich zajęć, a to oznacza że każdy powinien znaleźć wśród tych propozycji coś dla siebie.

Grupy teatralne czekają na śmiałków, którzy chcieliby występować przed publicznością. Dzieci mogą dołączyć do Teatru Lalek „Muchomor” albo do Teatrzyku „Figielek”, a młodzież może zasilić szeregi Teatru Sput2 lub wstąpić do Koła Konferansjerów i Recytatorów.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Ci, którzy kochają taniec, mają kilka możliwości: mogą uczyć się tańca towarzyskiego pod okiem Wojciecha Gędka albo dołączyć do Studia Tańca Pokus, żeby tańczyć w stylu disco i hip hop. Zupełnie inna przygoda, między innymi z tańcem klasycznym, czeka na tych, którzy dołączą do Zespołu Baletowego „Etiuda”. Z kolei Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” czeka na najmłodszych miłośników tańców narodowych, tam mogą się zgłaszać dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

 

Nie znaleziono galerii.

 

W Puławskim Ośrodku Kultury można też muzykować i ćwiczyć umiejętność śpiewu. Dzieci i młodzież mogą wstąpić do zespołu wokalnego, ale każdy chętny może też rozpocząć indywidualne lekcje z instruktorem. Tegoroczną nowością dla miłośników muzyki jest Rodzinny Zespół Wokalno-Instrumentalny – tu mogą się zgłaszać rodzice z dziećmi, rodzeństwa czy małżeństwa, wszyscy lubiący śpiewać i grać na instrumentach.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Z kolei talenty plastyczne zdolni puławianie mogą doskonalić w grupie, którą prowadzi Ryszard Rusek. Podczas regularnych spotkań można pracować nad projektami malarskimi, rysunkami czy grafikami. Uczestnicy wyjeżdżają też na plenery artystyczne, które także pomagają im rozwijać własną kreatywność.

Szczegółowe informacje na temat spotkań organizacyjnych wszystkich tych grup można znaleźć na stronie internetowej „Domu Chemika”. Dodajmy, że gmach naszego ośrodka kultury jest wciąż remontowany, dlatego poszczególne zajęcia odbywają się w różnych miejscach na terenie Puław.