Rachmistrz jeszcze nie dzwonił? Podaj swój numer urzędowi!

      Możliwość komentowania Rachmistrz jeszcze nie dzwonił? Podaj swój numer urzędowi! została wyłączona

Listopad powoli ma się ku końcowi, a wraz z nim także Powszechny Spis Rolny. Dlatego wszystkim rolnikom z naszego regionu jeszcze raz przypominamy o tym tegorocznym obowiązku.

Jak wielokrotnie tłumaczyliśmy, można się spisać na kilka sposobów. Mieszkańcy Lubelszczyzny, którzy zrobią to samodzielnie, przez Internet, mogą jeszcze zawalczyć o wygraną w loterii z elektronicznymi nagrodami – najbliższe i zarazem ostatnie losowanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (23 listopada).

Rolniku, spisz się przez Internet – i wygraj nagrody!

Jednak są i tacy rolnicy, którzy czekają na telefon od rachmistrza – i ci powinni jak najszybciej zgłosić swoje dane Urzędowi Statystycznemu w Lublinie. Ta instytucja nie ma numerów telefonów do wszystkich rolników z regionu, dlatego nie interweniując, można czekać na darmo.

Żeby załatwić tę sprawę, można wysłać specjalnego SMS-a, pod numer 571 506 060. Można też wpisać numer w tekst e-maila, a przesyłkę zaadresować na: RolnyLublin@stat.gov.pl. Oprócz swojego numeru telefonu, trzeba podać jeszcze numer swojego gospodarstwa rolnego (z listu od Prezesa GUS). Później pozostanie już tylko czekać na ważny telefon.