Radni wzięli sprawy w swoje ręce – co kupili?

      Możliwość komentowania Radni wzięli sprawy w swoje ręce – co kupili? została wyłączona

Tymczasem teraz w naszym regionie innym realnym zagrożeniem jest wciąż koronawirus – jego obecność sprawia, że musimy przestrzegać wielu zasad, które zwiększają nasze bezpieczeństwo.

Bardzo ważne jest między innymi korzystanie ze środków ochrony osobistej: maseczek, rękawiczek, a także fartuchów ochronnych. Takie akcesoria są szczególnie potrzebne w ośrodkach zdrowia, gdzie personel medyczny opiekuje się chorymi. Jednocześnie, szpitale i przychodnie to miejsca, gdzie środki ochrony najszybciej się kończą i wciąż potrzebne są ich nowe dostawy.

W powiecie ryckim to radni z Rady Powiatu Ryckiego postanowili coś na to poradzić – i z własnych funduszy kupili nowe rękawiczki, maseczki i fartuchy dla pracowników lokalnych ośrodków zdrowia. Wkład samorządowców w walkę z koronawirusem skomentował starosta rycki Dariusz Szczygielski: podkreślił, że bezpieczeństwo pacjentów i komfort pracy personelu to priorytet dla władz powiatu.

Wszystkie wspomniane środki ochrony trafią teraz do Szpitala Wojskowego w Dęblinie, Szpitala Powiatowego w Rykach, SPZOZ w Dęblinie i Domu Pomocy Społecznej w Leopoldowie.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Rykach