Recytatorzy poszukiwani!

      Możliwość komentowania Recytatorzy poszukiwani! została wyłączona

Pióro Jana Kochanowskiego – to nie konkretna pamiątka, ale symboliczna, główna nagroda w konkursie, który ogłosił Dom Kultury w Zwoleniu.

Zawalczą o nie recytatorzy, którzy zgłoszą się do udziału w wirtualnym „Zwoleńskim Festiwalu Słowa”. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni: dzieci, młodzież i dorośli, zostaną pogrupowani w oddzielne kategorie wiekowe. Jednak zadanie będzie dla wszystkich takie samo – każdy przedstawi wiersz albo fragment prozy. Starsi uczestnicy przygotują dwa literackie fragmenty i zadbają o to, by jeden z nich był tekstem poety związanego z ziemią zwoleńską.

Z racji tego, że stan epidemii zatrzymuje nas wszystkich w domach i nie pozwala na zorganizowanie tradycyjnego przeglądu recytatorskiego, uczestnicy skorzystają z nowoczesnych rozwiązań: nagrają swoje wystąpienia i gotowe filmy wyślą do organizatorów, mają na to czas do 15 maja.

Rozstrzygnięcie festiwalu zaplanowano na 18 maja, wtedy na Facebooku zostanie zorganizowana transmisja na żywo, z udziałem jurorów. A już teraz, na tamtejszym profilu zwoleńskiego Domu Kultury, można znaleźć regulamin konkursu, wszystkie potrzebne dokumenty i wzór karty zgłoszeniowej, którą trzeba dołączyć do nagrania. Dodajmy, że „Zwoleński Festiwal Słowa” odbędzie się pod patronatem burmistrza Zwolenia, Arkadiusza Sulimy.

Źródło zdjęcia: Dom Kultury w Zwoleniu – Facebook