Rekordowe wydatki na inwestycje w Kozienicach!

      Możliwość komentowania Rekordowe wydatki na inwestycje w Kozienicach! została wyłączona

Niedawno informowaliśmy, że jeszcze przed końcem minionego roku w Kozienicach dobiegły końca ważne przedsięwzięcia, między innymi nowy etap modernizacji miejskiego targowiska. Tegoroczny budżet sugeruje, że w całej gminie bardzo wiele się zmieni.

Wydatki majątkowe są szacowane na kwotę 37 milionów złotych. Najwięcej (ponad 6 milionów złotych) pochłoną remonty lokalnych dróg, a będzie to w sumie 30 różnych zadań: wśród nich znajdzie się budowa ulicy Ogrodowej czy rozbudowa drogi biegnącej przez Aleksandrówkę. Władze zainwestują też w bezpieczeństwo pieszych, modernizując 6 przejść.

Mieszkańcy zyskają też nowe miejsca do życia i odpoczynku. Na osiedlu Polesie powstaną nowe mieszkania komunalne, natomiast w centrum miasta pojawi się nowy park wodny. Wiele prac obejmie też liczne strefy rekreacyjne w gminie, a rowerzystów ucieszy pumptrack na kozienickich błoniach. W planach są także liczne remonty szkół i przedszkoli. O szczegółach konkretnych inwestycji będziemy informować na bieżąco.

Burmistrz Piotr Kozłowski zapowiada jeszcze złożenie dodatkowego wniosku, po którym suma kosztów wszystkich planowanych na ten rok inwestycji przekroczy granicę 40 milionów złotych. Burmistrz podkreśla, że mimo wyznaczenia tak wysokich wydatków, budżet gminy nie zostanie nadwyrężony – a nawet uda się spłacić część istniejącego zadłużenia. A to dlatego, że znaczną część kosztów zaplanowanych inwestycji pokryją pozyskane dotacje.