Remont konserwatorski jeszcze się nie kończy

      Możliwość komentowania Remont konserwatorski jeszcze się nie kończy została wyłączona

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym wydało nowy komunikat, w którym informuje o aktualnym stanie prac i wyjaśnia, dlaczego termin zakończenia tego dużego przedsięwzięcia znowu się zmienił.

Według ostatnich zapowiedzi, prace miały dobiec końca w sierpniu tego roku, ale pojawiła się kolejna przeszkoda. Jak tłumaczą władze placówki, tym razem opóźnieniu jest winna epidemia koronawirusa, która wpłynęła na tempo wykonywania ostatnich zadań. Nowy termin oficjalnego zakończenia inwestycji to 30 listopada 2020 roku.

Ale zaznaczmy, że kompleksowe odnowienie mają już za sobą Dom z Modliborzyc, willa „Pod Wiewórką” i Dwór z Gościeradowa – te trzy budynki przeszły pozytywnie przeglądy konserwatorskie i działy muzeum wróciły do pracy w swoich siedzibach. Jednak w dwóch najstarszych obiektach jeszcze trwają prace budowlane: w Kamienicy Celejowskiej i w Spichrzu Ulanowskiego. W tej drugiej lokalizacji, Muzeum Przyrodnicze czeka jeszcze na wykończenie swojego ogrodu edukacyjnego.

Przypomnijmy, że remont zabytkowych gmachów Muzeum Nadwiślańskiego podjęto w 2018 roku, w dużej mierze dzięki finansowemu wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020). Jak się okazało, całkowity koszt projektu przekroczył 17 milionów złotych. Część tej kwoty pokryła także dotacja z Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Źródło zdjęcia: MNKD – Facebook