Rolnicy i sadownicy z Lubelszczyzny wzorem dla innych!

      Możliwość komentowania Rolnicy i sadownicy z Lubelszczyzny wzorem dla innych! została wyłączona

Prace polowe trwają w najlepsze. Rolnicy i sadownicy muszą zachować jednak szczególną ostrożność.

Z takim apelem zwrócili się do nich inicjatorzy i partnerzy kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”. W wystosowanym liście możemy przeczytać, że pomimo trudnych warunków, które wymagają od wszystkich olbrzymiej odpowiedzialności i rozwagi: „życie na polskiej wsi musi przebiegać w wyznaczonym rytmie, aby zapewnić nam wszystkim dostęp do zdrowej żywności. To kwestia strategiczna dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej i jej Obywateli”.

Według wielu zainteresowanych lubelszczyzna może być wzorem dla innych województw w kwestii współdziałania i budowania dobrych relacji między rolnikami i pszczelarzami. Wzajemne zrozumienie i szacunek pozwalają rozwijać się na terenie województwa lubelskiego zarówno rolnictwu, jak i pszczelarstwu, dla dobra nas wszystkich.

Sygnatariusze listu intencyjnego i partnerzy akcji w sprawie prowadzenia wspólnych działań na rzecz pszczół zwracają się z nim do rolników i sadowników z województwa lubelskiego, podkreślając, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem każde osłabienie organizmu może narazić ich na niebezpieczeństwo.