Rolnicy z powiatu puławskiego podziękowali za tegoroczne plony

      Możliwość komentowania Rolnicy z powiatu puławskiego podziękowali za tegoroczne plony została wyłączona

Dożynki powiatowe, przygotowane z myślą o rolnikach z ziemi puławskiej, po raz kolejny zorganizowano w Baranowie – to tu zjechali w tę niedzielę mieszkańcy wszystkich gmin, reprezentanci władz samorządowych i państwowych oraz specjalnie zaproszeni goście.

Tradycyjnie, obchody rozpoczęła msza święta – odprawiono ją w kościele pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela. Tuż po niej na rynku uformował się korowód, który przemaszerował na błonia przy ulicy Puławskiej. Tutaj spędzono całe niedzielne popołudnie, pełne specjalnie przygotowanych atrakcji.

Scenę plenerową przejęły lokalne chóry i zespoły. Jeszcze podczas obrzędu dożynkowego koncert dała Puławska Orkiestra Dęta, później można było wysłuchać popisów Chóru Ziemi Baranowskiej, duetu saksofonowego z Końskowoli, wokalistek z Wąwolnicy i Gołębia, zespołów z Markuszowa, Kurowa i Zagród. Własny koncert dała Natalia Kosmowska, a o nastrój do tanecznej zabawy zadbały zespoły Masters i ZajeFajni.

 

Niedaleko sceny o zwycięstwo w tradycyjnie rozgrywanych konkursach. Decyzją jurorów, najlepsze stoisko lokalne przygotowali przedstawiciele gminy Baranów, z kolei Stowarzyszenie „Zagrody Razem” z Żyrzyna zgarnęło obie pierwsze nagrody w konkurencji dotyczącej wieńców dożynkowych. Swoimi dziełami pochwalili się także liczni twórcy ludowi, którzy przywieźli do Baranowa małe dzieła sztuki.

Tradycyjnie, Święto Plonów było też okazją do nagrodzenia rolników, którzy gospodarują w powiecie puławskim, a w ciągu ostatnich miesięcy zasłużyli na specjalne wyróżnienia. Wręczono 7 Odznaczeń Zasłużonego dla Rolnictwa oraz 10 Nagród Starosty Puławskiego za osiągnięcia w rolnictwie. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Puławach