Rolniku, sprawdzaj stan swojego konta!

      Możliwość komentowania Rolniku, sprawdzaj stan swojego konta! została wyłączona

Rolnicy z naszego regionu mają dwa nowe powody, żeby sprawdzać stan swoich bankowych rachunków. Mogą tam już wpływać pewne obiecane środki.

Po pierwsze, nadchodzą wypłaty z tytułu zwrotu podatku akcyzowego. Na początku tego tygodnia wojewoda lubelski przekazał już środki finansowe wszystkim gminom. W tym roku do rolników z Lubelszczyzny wróci w ten sposób ponad 41 milionów złotych. Przekazaniem pieniędzy zajęły się urzędy gmin – dziś już wszystkie wypłaty powinny trafić do adresatów.

Po drugie, ruszyły wypłaty zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych za 2021 rok. Zajmuje się tym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Środki są przelewane na rachunki bankowe podane we wnioskach – dlatego każdy kto zmienił numer konta, musi zgłosić się do powiatowego biura w swojej okolicy. Jeśli numer okaże się nieaktywny, pieniądze wrócą do Agencji i sprawę będzie można wyjaśnić.

Zaliczki trafią do rolników do końca listopada, natomiast w grudniu rozpocznie się już wypłacanie reszty przyznanych kwot. Cały budżet na płatności obszarowe za 2021 rok to aż 3 miliardy złotych – oczywiście w skali całego kraju.