Rolniku, starasz się o dopłatę? Koniecznie przeczytaj!

      Możliwość komentowania Rolniku, starasz się o dopłatę? Koniecznie przeczytaj! została wyłączona

Niedawno przypominaliśmy rolnikom z naszego regionu, że mogą starać się o tegoroczne dopłaty bezpośrednie, czyli dedykowane im, specjalne unijne dotacje.

Jednak przygotowywania nowego wniosku mogą uniknąć ci, którzy złożą specjalne oświadczenie, potwierdzające brak zmian w odniesieniu do wniosku złożonego w poprzednim roku. Według przyjętych zasad, termin składania takich oświadczeń mijał 15 kwietnia – ale teraz, w związku ze stanem epidemii, ten termin został przesunięty. Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, takie oświadczenie będzie można złożyć do ostatniego dnia składania wniosków – a ten termin to obecnie 15 maja.

Każdy, kto prześle do Agencji skan swojego oświadczenia pocztą elektroniczną, będzie miał 14 dni od dnia odwołania stanu epidemii na dostarczenie do biura powiatowego oryginalnego oświadczenia. Warto wiedzieć, że przy biurach wystawiono specjalne urny na dokumenty, można też korzystać z tradycyjnej poczty. W złożeniu oświadczenia może pomóc także aplikacja eWniosekPlus, wystarczy się zalogować. O szczegółowe informacje i pomoc można prosić w powiatowych biurach Agencji, telefonicznie.