Rolniku, w tę niedzielę odwiedź Końskowolę

      Możliwość komentowania Rolniku, w tę niedzielę odwiedź Końskowolę została wyłączona

Po dwóch latach przerwy do Końskowoli wraca duże rolnicze święto: Dzień Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

W najbliższą niedzielę (26 czerwca), od godziny 8.00 do 15.00 na Polu w Pożogu Drugim, w Sadzie i w Pasiece LODR, będzie można zobaczyć nowoczesne maszyny rolnicze, wysłuchać fachowych porad, czy wziąć udział w kiermaszu sprzętu pszczelarskiego.

Również na placu wystawowym LODR w Końskowoli, od samego południa na przybyłych czekać będzie szereg rolniczych ciekawostek i atrakcji. Mówi Waldemar Banach, zastępca dyrektora LODR:

 

Pojawią się także prawdziwe roboty rolnicze i nowoczesne sposoby wykorzystania teledetekcji. Jednak Dzień Otwartych Drzwi LODR to nie tylko strefa maszyn i wykładów. Mówi dyrektor LODR, Wiesław Orzędowski:

 

Na niedzielnym spotkaniu nie zabraknie atrakcji nawet dla najmłodszych uczestników, dlatego można spokojnie wybrać się do Końskowoli całą rodziną. A będą ku temu także inne powody.

Tego dnia zostaną ogłoszone również wyniki pięciu konkursów. Swoje nagrody odbiorą zwycięzcy nowej edycji AgroLigi, właściciele najbardziej bezpiecznych i ekologicznych gospodarstw, a także Zasłużeni dla Rolnictwa i Najlepsi Doradcy Ekologiczni.