Romuald Lipko patronem lubelskiej Muszli Koncertowej

      Możliwość komentowania Romuald Lipko patronem lubelskiej Muszli Koncertowej została wyłączona

Radni Lublina postanowili już pod koniec czerwca tego roku, że w taki sposób zostanie upamiętniony uznany kompozytor, rodowity lublinianin.

Uroczystość nadania imienia Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego odbędzie się podczas specjalnego koncertu, jaki w najbliższy sobotni wieczór da Budka Suflera. Występ będzie dedykowany kompozytorowi i współzałożycielowi grupy, który zmarł w lutym 2020 roku. Całe wydarzenie rozpocznie się 21 sierpnia o godzinie 19.00.

Po niedawnej nawałnicy, która spustoszyła Ogród Saski, koncert stanął pod znakiem zapytania. Jednak władze Lublina poinformowały wczoraj, że uroczystość odbędzie się w zaplanowanym terminie. Wstęp będzie bezpłatny, ale za okazaniem specjalnej wejściówki – a te są do zdobycia w kasie lubelskiego Centrum Kultury. Jak informują organizatorzy, wszystkie miejsca siedzące już zarezerwowano.

Romuald Lipko urodził się w Lublinie w kwietniu 1950 roku. Przez większość życia był związany z tym miastem – tu uczył się i pracował. Komponował nie tylko przeboje Budki Suflera, ale też utwory dla innych polskich artystów. W uznaniu imponującego dorobku artystycznego i zasług dla kultury, otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin oraz Medal 700-lecia. Teraz będzie patronować miejscu, w którym rozbrzmiewa muzyka.

Źródło zdjęcia: Miasto Lublin – Facebook