Rowerem przez Puszczę Kozienicką – nową trasą!

      Możliwość komentowania Rowerem przez Puszczę Kozienicką – nową trasą! została wyłączona

Na terenie gminy Kozienice powstaje nowy szlak rowerowy – ucieszy wszystkich, którzy lubią zwiedzać malownicze zakątki regionu, zajmując siodełko ulubionego jednośladu.

Nowa droga przygotowana z myślą o rowerzystach pobiegnie przez Puszczę Kozienicką, wzdłuż drogi krajowej nr 48 – i cała będzie wytyczona tam, gdzie dawniej znajdował się pas przeciwpożarowy. Plany są takie, żeby rowerzyści mogli dotrzeć gotowym szlakiem od okolicy Kozienic aż do osady Cztery Kopce, czyli do granicy z gminą Głowaczów – cała trasa będzie wtedy liczyć ponad 3 kilometry.

Władze gminy i nadleśnictwo Kozienice połączyły siły i przeprowadziły już część tego projektu. Gotowy jest pierwszy etap leśnej ścieżki rowerowej – i została już oficjalnie otwarta przez burmistrza Kozienic Piotra Kozłowskiego i Nadleśniczego Tomasza Sota. Na razie można nią przejechać pół kilometra, od wiaduktu koło Łuczynowa Nowego do skrzyżowania drogi krajowej z tak zwaną drogą wałkową. W przyszłym roku powinien powstać drugi etap szlaku – do Traktu Królewskiego.

Źródło zdjęcia: Gmina Kozienice – Facebook