ROZMOWA DNIA: Pomoc medyczna dla mieszkańców powiatu puławskiego

      Możliwość komentowania ROZMOWA DNIA: Pomoc medyczna dla mieszkańców powiatu puławskiego została wyłączona

Gośćmi Joanny Czajkowskiej w audycji co_w_regionie.pl byli Starosta Puławski – Danuta Smaga i dyrektor puławskiego szpitala – Piotr Rybak.

Decyzją wojewody lubelskiego, puławski szpital został przekształcony w jednostkę jednoimienną, przyjmującą osoby zakażone koronawirusem. Jak wygląda na chwilę obecną sytuacja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach? Do czego powinni stosować się mieszkańcy regionu?

 

Kontrowersje wywołuje leczenie i świadczenie opieki zdrowotnej w innych placówkach. Co w przypadku nagłej potrzeby interwencji zespołu Ratownictwa Medycznego? Jak szpital wzmocnił swoje usługi dla mieszkańców powiatu? 

 

Jak reakcja mieszkańców miasta, którzy dowiedzieli się o przekształceniu szpitala, przełożyła się na reakcję dyrekcji? Jaki poziom przygotowania funkcjonuje w puławskim szpitalu i jakie priorytetowe działania są podejmowane?

 

Zasady prewencji to kwestia kluczowa. Jak na co dzień powinniśmy się chronić?

 

Zestawienie ważnych telefonów do instytucji zlokalizowanych na terenie powiatu puławskiego związanych z walką z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem, a także opieką medyczną TUTAJ

Organizacja systemu opieki medycznej w powiecie puławskim w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 TUTAJ