Rozpoczynają się tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej

      Możliwość komentowania Rozpoczynają się tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej została wyłączona

To wydarzenie zawita do Góry Puławskiej już po raz dziewiętnasty i jak co roku, będzie obfitować w różnego rodzaju kulturalne wydarzenia.

Dzisiejsze otwarcie to tradycyjnie okazja do zmierzenia się w sportowych zawodach, bo odbędą się IX Biegi Papieskie. Oficjalna inauguracja Dni Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się już w tę niedzielę, w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej: uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godzinie 17.00, a tuż po niej jeszcze raz zostanie uczczona rocznica wybuchu II wojny światowej, tym razem pomoże w tym montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez miejscową młodzież.

W całym nadchodzącym tygodniu w Górze Puławskiej pojawią się zaś różnego rodzaju artyści. Zaplanowano między innymi koncert z udziałem Lubelskiej Federacji Bardów, spotkanie autorskie z pisarką Mają Wolny czy też projekcję filmu, opowiadającego o ojcu Maksymilanie Kolbe. Pełny harmonogram XIX. Dni Kultury Chrześcijańskiej jest zamieszczony na plakacie informacyjnym. Radio Impuls jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

http://www.gminapulawy.pl/aktualnosci/item/3142-xix-dni-kultury-chrze%C5%9Bcija%C5%84skiej-w-g%C3%B3rze-pu%C5%82awskiej.html

 

Źródło plakatu: http://www.gminapulawy.pl/aktualnosci/item/3142-xix-dni-kultury-chrze%C5%9Bcija%C5%84skiej-w-g%C3%B3rze-pu%C5%82awskiej.html