Rusza budowa ronda w Nałęczowie – uwaga na zmiany w organizacji ruchu!

      Możliwość komentowania Rusza budowa ronda w Nałęczowie – uwaga na zmiany w organizacji ruchu! została wyłączona

W środowy poranek w centrum miasta ruszy długo wyczekiwana inwestycja drogowa. To oznacza pewne utrudnienia dla mieszkańców i turystów, którzy przez najbliższe tygodnie będą korzystali z tutejszych ulic i chodników.

W sercu Nałęczowa, tam gdzie spotykają się ulice: Armatnia Góra, Kolejowa, 1 Maja, Chopina, Poniatowskiego i Partyzantów, zostanie zbudowane rondo.

Ale nie będzie to jedyna nowość – w tym rejonie zmieni się znacznie więcej. Pojawią się nowe przystanki i miejsca postojowe oraz kładka nad rzeką Bochotniczanką. Odnowione drogi mają być bezpieczniejsze, a rondo ma sprawić, że tutejszy ruch drogowy będzie bardziej płynny.

Czas przebudowy oznacza oczywiście utrudnienia. Jak informuje Urząd Miasta w Nałęczowie, w środę (25 maja) o 9.00 rano zostanie zamknięty ruch na ulicy Chopina. Piesi nie będą mogli korzystać z chodnika biegnącego wzdłuż ulic Armatnia Góra i 1 Maja, po stronie ulicy Chopina. Niedostępny będzie również chodnik przy ulicy Poniatowskiego, na wysokości dworca BUS. Przechodnie będą mogli poruszać się po wyznaczonym obszarze.

Pierwszy etap prac będzie trwał około miesiąca.

Źródło informacji: UM w Nałęczowie