Rusza przebudowa linii elektroenergetycznej Kozienice – Miłosna

      Możliwość komentowania Rusza przebudowa linii elektroenergetycznej Kozienice – Miłosna została wyłączona

W tym miesiącu do pracy zabiorą się pracownicy firmy ENPROM, którzy działają na zlecenie inwestora, czyli Polskich Sieci Energetycznych S.A. Ale zanim zajmą się samą linią, przeprowadzą rokowania z właścicielami gruntów, przez które biegnie pas technologiczny.

Jednotorowa instalacja, która biegnie z Kozienic aż do stacji Miłosna, istnieje tu od ponad 50 lat. Zaprojektowano ją jeszcze w latach 60-tych, a teraz zmieni się w nowocześniejszą linię dwutorową. W miejscu starych słupów pojawią się nowe, dwa razy wyższe. Wymienione zostaną także wysłużone przewody. Dzięki temu, że będą znajdowały się wyżej, instalacja będzie bezpieczniejsza dla otoczenia.

Modernizacja ma także inne ważne powody. Całe przedsięwzięcie pozwoli wyprowadzić prąd z elektrowni Kozienice i doprowadzić zasilanie do centralnej i północno-wschodniej Polski. Prace będą prowadzone na terenie 10 gmin, a w naszym regionie będą to gminy Magnuszew i Kozienice. Wykonawca, czyli spółka ENPROM, będzie tu działać na dystansie 24 kilometrów.

W najbliższych dniach, w sprawie tego remontu, przedstawiciele firmy mogą odwiedzać mieszkańców Świerży Górnych, Michałówki, Wilczkowic Górnych i Ryczywołu. Będą mieć identyfikatory, dokumenty potwierdzające tożsamość i pełnomocnictwa do działania na rzecz Polskich Sieci Energetycznych S.A.

Więcej szczegółów na temat całej inwestycji, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, można znaleźć TUTAJ.