Ruszają kolejne inwestycje drogowe w powiecie ryckim

      Możliwość komentowania Ruszają kolejne inwestycje drogowe w powiecie ryckim została wyłączona

Po gruntownym wyremontowaniu jednego z wjazdów do Ryk, przychodzi pora żeby zadbać o bezpieczeństwo pieszych przy innej ryckiej ulicy – a i to nie koniec.

Niedawno informowaliśmy o tym, że przy wjeździe do Ryk wyremontowano ulicę Młynarską, czyli część drogi powiatowej, którą można wjechać do miasta od strony Rososzy. Jezdnia została wzmocniona i poszerzona, a poza tym ustawiono specjalną bramę, która wita wita wszystkich podróżnych. Jednak to nie koniec drogowych inwestycji, w które angażuje się ryckie starostwo.

Przy ulicy Królewskiej w Rykach rozgorzały już prace budowlane – a z ich efektów ucieszą się piesi. Rozpoczęła się tu budowa nowego chodnika. Będzie biegł wzdłuż ruchliwej drogi przez 445 metrów i będzie miał 2 metry szerokości. To w całości inwestycja lokalnych samorządów: władze powiatu i gminy podzielą się kosztami po połowie, a wydadzą w sumie 100 tysięcy złotych. Chodnik przy ulicy Królewskiej ma być gotowy do końca października.

Natomiast w Kłoczewie niedługo poprawi się stan ulicy Klonowej, która jest częścią drogi powiatowej, biegnącej z Kłoczewa do Janopola. Przebudowa obejmie jezdnię i tutejszy chodnik. Tu koszt prac przekracza 760 tysięcy złotych, a środki będą pochodziły z budżetów powiatu ryckiego i gminy Kłoczew. Wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A., przejął już plac budowy.