Ruszają przygotowania do budowy nowego gazociągu

      Możliwość komentowania Ruszają przygotowania do budowy nowego gazociągu została wyłączona

To ogromne przedsięwzięcie, a jego ostatni, największy etap, zostanie przeprowadzony także w naszym regionie. Gazociąg DN 1000 Gustorzyn-Wronów dotrze aż do okolic Końskowoli.

Gaz będzie płynął z Kujaw na Lubelszczyznę – gdy tylko inwestorzy doprowadzą do końca swoje zamiary. Trzeci odcinek nowego gazociągu będzie konstrukcją, która pobiegnie z Rawy Mazowieckiej do Wronowa. Te prace będą prowadzone w 15 gminach, a w naszym regionie będą to gminy: Głowaczów, Kozienice, Sieciechów, Gniewoszów, Żyrzyn, Puławy i Końskowola.

Budowa ma ruszyć w przyszłym roku kalendarzowym, ale wykonawca powoli zaczyna już proces czasowego przejmowania gruntów, na których potrwają wspomniane prace. Ruszyła wysyłka specjalnych zawiadomień, które trafią do właścicieli nieruchomości albo użytkowników wieczystych – to informacje dotyczące daty przeprowadzenia koniecznych czynności spisowych. Nadawcą przesyłek jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Przed rozpoczęciem budowy muszą powstać opisy stanu nieruchomości, a tuż przed komisyjnym spisaniem protokołów odbędą się prace geodezyjne: zostanie wyznaczony pas budowlano-montażowy. Każdy właściciel konkretnego gruntu zostanie poinformowany o wszystkim z prawie miesięcznym wyprzedzeniem.