Ruszył Spis Powszechny – żeby wziąć w nim udział, możesz przyjść tutaj

      Możliwość komentowania Ruszył Spis Powszechny – żeby wziąć w nim udział, możesz przyjść tutaj została wyłączona

W miniony czwartek, razem z kwietniem zaczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. To znaczy, że każdy z nas musi znaleźć kilka chwil na udzielenie szczerych odpowiedzi na kilka pytań.

Specjalna aplikacja, z pomocą której można wypełnić formularz za siebie, a nawet za współdomowników, czeka w Internecie – link jest TUTAJ. Samodzielne skorzystanie z aplikacji to podstawowa metoda dołączenia do spisu. Wspomagająco, między innymi z myślą o seniorach, pracę zaczęli już rachmistrze, którzy pomogą podczas rozmów telefonicznych. Czas na wypełnienie osobowych formularzy jest do końca czerwca.

Puławianie, którzy chcieliby dokonać samospisu internetowego, ale mają jakieś kłopoty techniczne (brak własnego sprzętu albo dobrego połączenia z Internetem), mogą w tej sprawie odwiedzić Urząd Miasta. Na stanowisku nr 2 przy Ewidencji Ludności czeka komputer, z którego można skorzystać. Stanowisko jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ze względu na stan epidemii, taką wizytę w puławskim Urzędzie Miasta trzeba wcześniej uzgodnić telefonicznie, dzwoniąc do Gminnego Biura Spisowego. Numery telefonów to: 81 458 60 57 i 81 458 60 59.

Na miejscu trzeba skorzystać z wejścia od strony sądu – drzwi są otwarte w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 8.00 do 15.00 (przerwa dezynfekcyjna trwa od 11.15 do 11.45), a we wtorki od 8.30 do 15.30 (wtedy przerwa wypada między 11.45 a 12.00).