Ruszyli z kopyta i zebrali imponującą sumę!

      Możliwość komentowania Ruszyli z kopyta i zebrali imponującą sumę! została wyłączona

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie chce zbudować halę do hipoterapii, z myślą o swoich niepełnosprawnych podopiecznych – i jest coraz bliżej spełnienia tego marzenia.

Akcja charytatywna, o której informowaliśmy i która odbyła się w Hucie koło Lipska w minioną sobotę (16 października), zakończyła się dużym sukcesem. Licytacje i przygotowane atrakcje pomogły zebrać ponad 45 tysięcy złotych, czyli większość potrzebnej kwoty

Tego dnia wiele osób wzięło udział w specjalnym biegu charytatywnym, wielu uczestników miał też kilkugodzinny maraton zumby, prowadzony przez instruktorów z całej Polski. W programie były także pokazy sportowych samochodów i motocykli oraz wiele różnych niespodzianek. Sobotnie atrakcje przyciągnęły wielu gości, a ci okazali serce i hojnie odpowiedzieli na inicjatywę.

Sobotni wynik jest bardzo dobry i cieszy, ale to jeszcze nie koniec zbiórki. Budowa hali dostosowanej do prowadzenia terapii z udziałem koni, może kosztować 60 tysięcy złotych. Inwestycja jest bardzo ważna dla tutejszego ośrodka, ale pozostaje poza zasięgiem jego własnego budżetu. Aktualnie przebywa tu blisko 100 podopiecznych i większość z nich wymaga stałej, specjalistycznej opieki. Placówka większość swoich pieniędzy przeznacza na rehabilitację dzieci oraz bieżące zadania, które mają zapewnić im odpowiednie warunki. Dlatego też z własnych środków nie jest w stanie zrealizować budowy hali do hipoterapii.

Zwoleńska fundacja Follow Me od lat wspiera ośrodek w Hucie – i to ona zorganizowała sobotnią akcję. Jednak nie spoczywa na lurach, wciąż prowadzi internetowe zbiórki i licytacje – a o szczegółach informuje na bieżąco na swoim facebookowym profilu. Każdy może się jeszcze przyłączyć i wspomóc szczytny cel.

Źródło zdjęć: LOBO