Ruszyły remonty w Żerdzi i w Chrząchowie

      Możliwość komentowania Ruszyły remonty w Żerdzi i w Chrząchowie została wyłączona

Dwie drogi w powiecie puławskim przejmują ekipy budowlane. Wkrótce kierowcy i piesi doczekają się oczekiwanych zmian w gminach Żyrzyn i Końskowola.

Firma z Kraśnika zaczyna już remont drogi powiatowej (nr 2511L), biegnącej przez miejscowość Żerdź w gminie Żyrzyn. Odcinek o długości około 700 metrów pilnie potrzebuje naprawy i zostanie teraz gruntownie przebudowany. Część konstrukcji jezdni trzeba całkowicie wymienić, oczywiście pora też na zupełnie nową nawierzchnię. Obok drogi powstanie chodnik dla pieszych, pojawią się też perony przystankowe. Zasięg prac będzie szeroki, ale wykonawca nie przewiduje zamykania ruchu drogowego.

Natomiast w gminie Końskowola drogowcy z Puław zaczynają prace, które ucieszą mieszkańców Chrząchowa. Ruszyła budowa nowego chodnika, który pozwoli wkrótce wygodnie iść wzdłuż drogi powiatowej (nr 2509L) biegnącej przez tę miejscowość.

W oba zadania inwestuje puławskie starostwo, ale do swoich budżetów sięgną też gminne samorządy. Prace w Żerdzi będą warte prawie w sumie 800 tysięcy złotych, a w Chrząchowie – ponad 273 tysiące.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Puławach