Ruszyły wypłaty dofinansowań na szkolne wyprawki

      Możliwość komentowania Ruszyły wypłaty dofinansowań na szkolne wyprawki została wyłączona

Dzieci i młodzież cieszą się wakacjami. Tymczasem rodzice myślą już o tym, że wkrótce trzeba będzie zdobyć wszystko, co ich pociechom będzie potrzebne podczas kolejnego roku nauki w szkolnej ławce.

Do osób, które już na początku lipca złożyły podania o świadczenia “Dobry Start 300+”, zaczynają już docierać pieniądze. Przedwczoraj (18 lipca) ZUS rozpoczął wypłacanie tych środków. Informacja o tym, że takie dofinansowanie zostało przyznane, pojawia się w profilu klienta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – a po maksymalnie pięciu dniach środki trafiają na wskazane konto bankowe.

Procedura przebiega sprawnie i szybko, jeśli zgłoszenie nie zawiera błędów czy braków i wpisane dane zgadzają się z rejestrami państwowymi. Jeśli są kwestie, które trzeba wyjaśnić albo uzupełnić, rodzic dostanie powiadomienie – SMS-em albo poprzez konto w PUE ZUS.

Przypomnijmy, że świadczenie “Dobry Start” przysługuje raz w roku na każdego ucznia w wieku do 20 lat. Jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność, może otrzymywać dopłatę do 24 roku życia. 300 złotych ma pomóc w skompletowaniu podręczników, zeszytów i innych przyborów, które będą niezbędne podczas nadchodzącego roku szkolnego.

Tegoroczne wnioski będą przyjmowane aż do końca listopada, ale te złożone do końca wakacji, zostaną rozpatrzone maksymalnie do 30 września. Podania można składać tylko drogą elektroniczną – przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość internetową albo portal Empatia.

Jak dotąd, rodzice z województwa lubelskiego złożyli wnioski o świadczenie “Dobry Start” na 83 tysiące uczniów. Szacuje się, że w całej Polsce z programu skorzysta w sumie 4,4 miliona dzieci.

Źródło informacji: ZUS