Ryckie plany finansowe – ambitne, mimo deficytu budżetowego

      Możliwość komentowania Ryckie plany finansowe – ambitne, mimo deficytu budżetowego została wyłączona

Włodarze powiatu ryckiego zdecydowali, jak w rozgospodarować spodziewane w nadchodzącym roku dochody. Okazuje się, że wydatków będzie więcej niż przychodów, ale w pokryciu różnicy mają pomóc środki z zaciągniętego kredytu oraz oszczędności z ubiegłych lat, w tym także rozliczenia środków unijnych.

Szacuje się, że deficyt wyniesie w sumie 17 milionów złotych. Ale jak przyznaje starosta rycki, Dariusz Szczygielski, mimo tego nowy rycki budżet jest ambitny – zakłada, że wydanych zostanie niemal 100 milionów złotych, przy czym aż 35% wydatków będą stanowiły inwestycje.

Ponad 24 miliony złotych pomogą zbudować albo wyremontować lokalne drogi. Realizacji doczekają się zadania, którym przyznano rządowe dotacje z Funduszu Rozwoju Dróg Funduszu Inwestycji Lokalnych czy Funduszu Polski Ład. O szczegółach kolejnych przedsięwzięć będziemy informować na bieżąco. A na razie informujemy, że w połowie wykonano już prace przy gruntownym remoncie drogi powiatowej nr 1448L, czyli przy wjeździe do Stężycy od strony Dęblina. Według aktualnych szacunków, przebudowa ma potrwać do końca maja.

Z kolei blisko 10 milionów złotych powiat przekaże na rzecz zadań, jakie zaplanowano dla szpitala powiatowego. Przypominamy, że placówka cały czas się rozwija, odkąd reaktywowano ją w 2019 roku, po dużych kłopotach finansowych. Teraz zaczyna myśleć między innymi o reaktywacji swojego oddziału chirurgicznego.

Budżet na 2022 rok ryccy radni przyjęli jednogłośnie – bardzo zgodnie zagłosowało 16 radnych.