Seniorze, możesz ochronić się przed grypą!

      Możliwość komentowania Seniorze, możesz ochronić się przed grypą! została wyłączona

Opolscy seniorzy za darmo zaszczepią się przeciwko grypie – porozumienie w tej sprawie podpisano w ubiegły piątek. Swoje podpisy pod umową złożyli Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Gabriel Maj.

Już po raz piąty gmina okaże takie wsparcie najstarszym mieszkańcom, również dlatego że sami zainteresowani bardzo chętnie korzystali z tej możliwości: gdy taki program ogłoszono w 2015 roku, skorzystało z niego 215 osób, a w kolejnych latach ilość chętnych rosła, w 2018 roku z bezpłatnej szczepionki skorzystały już 364 osoby.. A zatem także w tym roku, każdy mieszkaniec gminy Opole Lubelskie, liczący przynajmniej 65 lat, będzie mógł zaszczepić się za darmo.

W starszym wieku chronienie się przed grypą jest szczególnie ważne, bo seniorzy są bardziej narażeni na pogrypowe powikłania – takie jak zapalenie mięśnia sercowego czy płuc. Według ekspertów, szczepionka chroni przed grypą w nawet 90%.

Chętni powinni umawiać się telefonicznie lub osobiście w opolskim Powiatowym Centrum Zdrowia. Akcja potrwa do wyczerpania szczepionek.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęcia: http://opolelubelskie.pl/aktualnosc/bezp%C5%82atne-szczepienia-dla-senior%C3%B3w