Seniorzy muszą bronic się i CHCĄ SIĘ BRONIĆ

      Możliwość komentowania Seniorzy muszą bronic się i CHCĄ SIĘ BRONIĆ została wyłączona

Udowodnili to ci, którzy uważnie słuchali funkcjonariuszy – a ci poruszyli naprawdę wiele tematów.

Wiele różnych tematów podjęli policjanci, którzy w miniony piątek spotkali się w Parchatce ze starszymi mieszkańcami naszego powiatu. Mundurowi mówili o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak właściwie brać udział w ruchu drogowym – ale opowiadali też o pułapkach, jakie czyhają w wirtualnym świecie. Tłumaczyli, jak unikać internetowych oszustów i jak nie dać się nabrać nieuczciwym sprzedawcom. Wiele mówiono też o telefonicznych oszustwach, w których chodzi o wyłudzanie pieniędzy.

Takie profilaktyczne spotkanie przygotowała Fundacja „Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”. Przy okazji seniorzy dowiedzieli się jeszcze, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jak sami mogą ją uzupełniać – a tym samym wpływać na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Wszyscy seniorzy opuścili piątkowe spotkanie z odblaskowymi opaskami, które mają na sobie logo puławskiej komendy policji.

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/98538,Pulawy-Otwarci-na-wiedze-policjanci-na-spotkaniu-z-seniorami.html