Spaceruj, słuchaj, opowiadaj – tego lata w Nałęczowie

      Możliwość komentowania Spaceruj, słuchaj, opowiadaj – tego lata w Nałęczowie została wyłączona

Tego lata będziemy odkrywać „Nałęczowskie Opowieści”. Tak zatytułowano wakacyjny projekt, prowadzony przez Nałęczowski Ośrodek Kultury.

Idea jest taka, żeby lepiej poznać przeszłość miasteczka – zarówno tę dawną, zapisaną na kartach historii, jak i tę, która w ciągu kolejnych dekad tworzy się w każdej rodzinie. Będą to historie, których nie tylko będzie można posłuchać, ale także je stworzyć. Wyjaśnia koordynator projektu, Michalina Broda z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury:

 

W planach są liczne spacery historyczne po Nałęczowie, prowadzone przez regionalistów, architektów i historyków sztuki, a także międzypokoleniowe warsztaty literackie i artystyczne. Stowarzyszenie “Otwieracz” zadba o to, żeby do projektu mogły dołączyć także osoby niepełnosprawne – pojawi się dla nich specjalna asysta. Dwa spacery będą tłumaczone na Polski Język Migowy, a jeden będzie przygotowany specjalnie dla osób niewidomych i niedowidzących. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Cały projekt potrwa do końca lata, czyli drugiej połowy września. Szczegółowy harmonogram zamieszamy poniżej. A już w tę sobotę (3 lipca) projekt zadebiutuje. Będzie można wziąć udział w pierwszym z tematycznych spacerów – „Śladami Małachowskich”. Kontynuuje Michalina Broda:

 

Pasjonaci rodzinnych historii wyruszą sprzed kościoła pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela o godzinie 16tej. Udział mogą wziąć mieszkańcy, turyści, a także nałęczowscy kuracjusze.

Źródło zdjęć: Nałęczowski Ośrodek Kultury – Facebook