Spektakl „Gradient” zagości na puławskiej scenie

      Możliwość komentowania Spektakl „Gradient” zagości na puławskiej scenie została wyłączona

Widowisko, które będzie połączeniem współczesnej sztuki cyrkowej i teatru – to wszystko obiecuje gościom „Domu Chemika” Fundacja Sztukmistrze.

Na widzów czekają pokazy akrobatyki naziemnej i powietrznej, żonglerki i optycznej iluzji. Pięcioro artystów przedstawi opowieść, które będą towarzyszyły specjalnie przygotowane wizualizacje. Wszystkimi tymi środkami artyści przedstawią opowieść o organizmie – rozumianym jako ludzkie ciało, ale nie tylko. Jak się okaże, cyrkowe popisy mogą skłaniać do refleksji nad tym, czym jest ruch i dynamika – dlatego właśnie widowisko będzie mieć formę teatralnego spektaklu. „Gradient” w reżyserii Pawła Grali, zostanie zaprezentowany w Puławach w ostatni środowy wieczór października.

Widowisko zawita do Puław w ramach projektu Teatr Polska, który popularyzuje sztukę teatralną – zapewnia do niej dostęp mieszkańcom tych miejscowości, w których nie funkcjonują instytucjonalne teatry. Program Teatr Polska realizowany jest we współpracy z ośrodkami kultury przez Instytut im. Zbigniewa Raszewskiego od 2009 roku, a finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O bilety można pytać w kasie „Domu Chemika” (także dzwoniąc pod numer 81 458 67 21). Puławski Ośrodek Kultury zaprasza na widownię młodzież i osoby dorosłe, widowisko zacznie się 27 października o godzinie 18.00. Radio Impuls jest patronem medialnym spektaklu „Gradient”.

Źródło plakatu: POK