Spokojne święta dla strażaków i policjantów

      Możliwość komentowania Spokojne święta dla strażaków i policjantów została wyłączona

W najbardziej napiętym okresie czyli w Wigilię i Boże Narodzenie policjanci w naszym regionie notowali o połowę mniej interwencji niż w okresie przedświątecznym.

W pierwszy dzień świąt, nie licząc jednego pożaru, strażacy nie mieli żadnych poważniejszych wyjazdów. Przez wspomniane pierwsze dwa dni policjanci z naszego regionu interweniowali 946 razy. Patrząc na okres przedświąteczny, kiedy to funkcjonariusze otrzymywali średnio po 800 wezwań dziennie, było w miarę spokojnie.

Sporo zgłoszeń dotyczyło zakłócania porządku, nie brakowało interwencji domowych, czy też wezwań do nietrzeźwych, którzy swoim zachowaniem stanowili zagrożenie dla własnego zdrowia a nawet życia. Na gorącym uczynku zatrzymano 35 sprawców przestępstw.

Straż pożarna interweniowała 77 razy, przy czym 61 razy w Wigilię a zaledwie 16 w pierwszy dzień świąt. Do kolizji i wypadków strażacy wyjeżdżali 27 razy, również głównie w Wigilię.

Na drogach województwa lubelskiego doszło do 10 wypadków, w których 10 osób zostało rannych, a 3 zginęły. Do tego doliczyć trzeba 120 kolizji. Zatrzymanych zostało też 26 nietrzeźwych kierowców. Do izby wytrzeźwień przewieziono 39 osób. Nie zanotowano przypadków śmiertelnego zatrucia czadem, czy też wychłodzenia.