Zebrali niezwykłe sportowe pamiątki i je pokażą

      Możliwość komentowania Zebrali niezwykłe sportowe pamiątki i je pokażą została wyłączona

Wystawa fotografii, która wzbudzi wiele sentymentów – taką propozycję ma dla miłośników lokalnego sportu gmina Kozienice.

Już jutro, o 18.00, na patio przy Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach pojawią się między innymi pięknie wyeksponowane, archiwalne zdjęcia, które przeniosą widzów o 70 lat wstecz. Będzie można na nich zobaczyć ujęcia z treningów czy meczów, w jakich brała udział kozienicka drużyna piłkarska. Pretekstem do przygotowania takiej wystawy jest 70 rocznica utworzenia Miejsko-Gminnego Międzyzakładowego Klubu Sportowego Kozienice. Fotografie to jednak nie wszystko, wystawa będzie wzbogacona jeszcze o puchary i takie pamiątki, jak bilety na mecze albo reklamujące je plakaty. Podczas jutrzejszego wernisażu będzie jeszcze okazja, żeby zobaczyć kozienickich piłkarzy w akcji, a to za sprawą krótkiego seansu filmowego – do zobaczenia będą najbardziej pamiętne bramki i akcje piłkarskie z lat 90-tych i z kilku ostatnich sezonów. Za niecały miesiąc, 22 listopada, wystawa zostanie przeniesiona do hali sportowej przy ulicy Głowaczowskiej i tam już zostanie.

Do obejrzenia wystawy i wzięcia udziału w sentymentalnej podróży w przeszłość zachęcają burmistrz Kozienic, Kozienickie centrum rekreacji i sportu oraz kozienicki dom kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: https://www.dkkozienice.pl/index2.php?id=9306