Spotkanie autorskie z Utą Gnatowską

      Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Utą Gnatowską została wyłączona

Już jutro miłośnicy malowniczego Kazimierza Dolnego i jego okolic, a zarazem miłośnicy literatury, będą mogli wziąć udział w spotkaniu z nietuzinkową artystką i znawczynią sztuki.

W 1970 roku Uta Gnatowska ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dyplomem konserwatora zabytków. Wcześniej studiowała historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w swoim rodzinnym Lublinie. Po dyplomie w Toruniu przeniosła się do Warszawy, gdzie pracowała jako konserwator na Zamku Królewskim (1973-1974). Z czasem porzuciła konserwację na rzecz malarstwa. Ma wiele wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. W 1991 roku otworzyła galerię „UTA” w swoim domu na Zaciszu w Warszawie.

Jak mówi sama Uta Gnatowska: “Odkąd pamiętam, przyjeżdżałam tu, do Kazimierza, z pobliskiego Lublina, najpierw z rodzicami, później ze swoim „chłopakiem”. A po studiach z Warszawy z mężem, z mężem i dziećmi, i w końcu sama… Albrychtówka i Męćmierz były zawsze celem pieszych wycieczek, a później miejscem malowania „pysznych” motywów a w perspektywie powstała książka insynuowana tymi wycieczkami”.

Spotkanie autorskie Uty Gnatowskiej odbędzie się w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki w tę sobotę, rozpocznie się o godzinie 12.00

Źródło zdjęcia: http://www.kokpit.com.pl/pl/a/Spotkanie-autorskie-z-Uta-Gnatowska