Sprawdź, czy Spisobus odwiedzi twoją okolicę

      Możliwość komentowania Sprawdź, czy Spisobus odwiedzi twoją okolicę została wyłączona

Razem z wrześniem skończy się czas na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. To obowiązek, dlatego każdy musi znaleźć czas, żeby odpowiedzieć na serię wyznaczonych pytań.

Podstawowa metoda to samospis internetowy, czyli skorzystanie ze specjalnej aplikacji. Z jej pomocą można spisać nie tylko siebie, ale także swoich współdomowników. Bezpośredni link jest TUTAJ.

Można też telefonicznie połączyć się z rachmistrzem – czekając na jego telefon albo korzystając z infolinii spisowej, która jest teraz czynna od 8.00 do 20.00, również w soboty i niedziele. Numer telefonu to 22 279 99 99. Z tego samego numeru (albo 22 828 88 88) może zadzwonić rachmistrz. Jest możliwość, żeby zweryfikować tożsamość osoby, z którą podjęło się rozmowę – pomocny link jest TUTAJ.

W całym regionie znajdują się też specjalne biura spisowe, najczęściej przy siedzibach władz samorządowych. Ale na Lubelszczyźnie pojawiła się jeszcze jedna pomoc: Spisobus, wysłany w drogę przez Urząd Statystyczny w Lublinie. Odwiedzi w sumie 20 gmin, w których jak dotąd spisało się najmniej osób. W naszym regionie jego przystanki to:

  • Poniatowa – Urząd Miasta, 22 września, między 9.00 a 17.00
  • Kazimierz Dolny – Rynek, 28 września, między 9.00 a 12.00
  • Góra Puławska – Gminna Biblioteka Publiczna, 29 września między 9.00 a 12.00
  • Gołąb -Świetlica Wiejska w Gołębiu, 29 września między 12.30 a 16.00
  • Ułęż – Urząd Gminy, 30 września między 9,00 a 15.00.

W samym Lublinie Urząd Statystyczny planuje urządzić Noc Spisową – w najbliższą sobotę (25 września) każdy chętny będzie mógł do północy odwiedzić siedzibę urzędu, żeby dopełnić wszystkich formalności, związanych ze Spisem Powszechnym.

Źródło zdjęcia: Urząd Statystyczny w Lublinie – Facebook