Środowiskowe Domy Samopomocy przygotowują się do otwarcia

      Możliwość komentowania Środowiskowe Domy Samopomocy przygotowują się do otwarcia została wyłączona

Dwie tego rodzaju instytucje w naszym powiecie, po kilkutygodniowej przerwie powoli wznawiają działalność i czekają na podopiecznych.

Ośrodek w Końskowoli od dziś przyjmuje zgłoszenia osób, które chciałyby korzystać z zajęć organizowanych w Domu Samopomocy – takie deklaracje będą przyjmowane do najbliższego piątku (29 maja). Tymczasem, placówka przygotowuje procedury działania, zgodne z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny.

Podobne przygotowania rozpoczyna Środowiskowy Dom Samopomocy w Puławach, który otworzy drzwi dla uczestników swoich zajęć dokładnie za tydzień, 1 czerwca. O tym, jak będzie funkcjonować puławski ośrodek, podopiecznych i ich rodziny poinformują dyrektor i kierownicy tej instytucji.  

Środowiskowe Domy Samopomocy kilka tygodni temu zawiesiły swoją działalność, w związku z zagrożeniem stwarzanym przez epidemię koronawirusa. Ponowne otwarcie tych ośrodków to bardzo ważne wydarzenie – ważne zwłaszcza z perspektywy osób niepełnosprawnych, starszych, niesamodzielnych i zmagających się z niepełnosprawnością intelektualną czy zaburzeniami psychicznymi. W takiej instytucji czeka na nich opieka i wsparcie, zajęcia rehabilitacyjne, angażujące uwagę i działające terapeutycznie.