Stan przeciwpowodziowy dla nadwiślańskich powiatów, gmin i miast!

      Możliwość komentowania Stan przeciwpowodziowy dla nadwiślańskich powiatów, gmin i miast! została wyłączona

Po ostatnich opadach deszczu, zarówno w naszym regionie, jak i całym kraju, poziom okolicznych rzek mocno wzrósł. Wojewoda lubelski zdecydował o wprowadzeniu stanu przeciwpowodziowego.

Jak czytamy w przygotowanym komunikacie: z uwagi na występujące przekroczenia stanów ostrzegawczych wód na wiślanych posterunkach wodowskazowych – pogotowie przeciwpowodziowe dotyczy powiatów: kraśnickiego, opolskiego i puławskiego, gmin i miast: Annopol, Józefów nad Wisłą, Łaziska, Wilków, Puławy, Kazimierz Dolny i Janowiec.

Włodarze tych miejscowości oraz miejscowe służby ratunkowe zobowiązane są do organizowania i podejmowania decyzji w celu zminimalizowania powstającego zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.

Na tę sytuację zareagował już m.in. prezydent Puław Paweł Maj. Od dzisiaj, od godziny 6.00 rano. obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy Miasto Puławy. Przypomnijmy, że podobny komunikat wydał już wczoraj (24 czerwca) wójt puławskiej gminy wiejskiej, gdy poziom rzeki niebezpiecznie zbliżał się do stanu ostrzegawczego.

Pogotowie przeciwpowodziowe dla gminy Puławy!