Stęskniony za aktywnym odpoczynkiem? Te obiekty sportowe znów zapraszają!

      Możliwość komentowania Stęskniony za aktywnym odpoczynkiem? Te obiekty sportowe znów zapraszają! została wyłączona

Zgodnie z rozporządzeniem ogłoszonym przez premiera Morawieckiego, powoli wznawiają pracę ośrodki sportowe, także w naszym regionie. W ich gronie znalazły się już obiekty sportowe w Rykach i w Kozienicach. 

W Rykach do aktywnego wypoczynku zaprasza Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji – tutaj można od wczoraj odwiedzać kompleks boisk tutejszego „orlika”. Od 15.00 do 20.00 można codziennie spędzać tu czas, pamiętając oczywiście o zasadach bezpieczeństwa. Co prawda na boisku nie trzeba nosić maseczki, żeby nie przeszkadzała podczas wysiłku, ale trzeba pamiętać o zachowywaniu higieny i bezpiecznych, dwumetrowych odległości od innych.

Tymczasem w Kozienicach biegacze mogą znowu korzystać ze stadionu, który należy do Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu – od 8.00 do 21.00 mogą tu trenować i dbać o formę. Jednocześnie z obiektu będzie korzystać lokalny klub sportowy UKS Olimp Kozienice, między 11.30 a 13.30 i od 16.00 do 17.30 – a wtedy trzeba ustąpić pierwszeństwa sportowcom i poczekać, aż opuszczą stadion. Na razie wiadomo, że to miejsce będzie otwarte do 10 maja, więc na pewno będą się jeszcze pojawiać kolejne informacje w tej sprawie.

A wszystkim miłośnikom aktywnego odpoczynku przypominamy, że o bezpieczeństwo, swoje i innych trzeba dbać także w drodze na obiekt sportowy. A na miejscu, z jednego obiektu sportowego (na przykład boiska) może jednocześnie korzystać maksymalnie 6 osób.