Straciłeś pracę? Ta fundacja może ci pomóc

      Możliwość komentowania Straciłeś pracę? Ta fundacja może ci pomóc została wyłączona

Epidemia koronawirusa utrudniła życie wielu pracodawcom w naszym regionie – a skutki trudnej sytuacji firm mogli odczuć także pracownicy.

Utrata pracy to poważny problem, zwłaszcza gdy zdarzy się niespodziewanie i nie z winy pracownika. Tym problemem zajęła się Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, która przygotowała specjalny projekt, zatytułowany „Outplacement – to się opłaca”.  Mogą się do niego zgłosić osoby, które straciły pracę albo liczą się z tym, że tak się może stać i mieszkają na terenie Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego – w naszym regionie to przede wszystkim gmina Nałęczów.

Projekt jest zaproszeniem do udziału w bezpłatnych szkoleniach, które pomogą podnieść kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Uczestnicy  mogą liczyć też na doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, staże zawodowe, a także wsparcie psychologiczne. W trakcie szkoleń i staży można liczyć na stypendia, a nawet zwrot kosztów dojazdu czy pokrycie kosztów badań lekarskich. 

Szczegółowych informacji udziela Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny: kluczowe informacje są zamieszczone na jej stronie internetowej, ale z fundacją można się też skontaktować. Wystarczy zadzwonić pod numer: 81 710 19 00 albo napisać wiadomość elektroniczną i zaadresować na biuro@fundacja.lublin.pl lub sekretariat@fundacja.lublin.pl.