Strażacy-ochotnicy mierzą wysoko

      Możliwość komentowania Strażacy-ochotnicy mierzą wysoko została wyłączona

Możliwe, że już w czerwcu tego roku Ochotnicza Straż Pożarna w Opatkowicach zostanie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Pierwszy krok został już wykonany: to specjalne porozumienie, podpisane już przez głównych zainteresowanych, czyli przedstawicieli gminy Puławy, OSP w Opatkowicach i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

Obecność w systemie, to dla strażaków-ochotników wiele bardzo praktycznych możliwości: będą mogli korzystać ze sprzętu, który należy do puławskiej komendy, ale nie jest używany, poza tym będą mogli dostawać dotacje z funduszu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. To, do czego zobowiązują się w zamian, także działa na ich korzyść, bo to uczestniczenie w szkoleniach i ćwiczeniach. Oczywiście porozumienie zakłada, że OSP z Opatkowic będzie pomagać puławskim strażakom w akcjach ratowniczych, z kolei gmina Puławy będzie odpowiadać za to, żeby drużyna z Opatkowic przyjeżdżała na miejsce sprawnym wozem i miała do pracy dobrej jakości sprzęt.

Obecnie, w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym znajdują się już Ochotnicze Straże Pożarne z Gołębia i Góry Puławskiej – a to znaczy, że strażacy z Opatkowic jeszcze poszerzą zasięg tej współpracy.

Źródło zdjęcia: www.gminapulawy.pl