Całkiem niezłe prezenty dla strażaków z Poniatowej

      Możliwość komentowania Całkiem niezłe prezenty dla strażaków z Poniatowej została wyłączona

W miniony piątek obchodziliśmy Mikołajki – i tak się złożyło, że właśnie tego dnia wyjątkowe prezenty trafiły do strażaków-ochotników z Poniatowej.

Dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, kupiono rzeczy, które bardzo się przydadzą podczas akcji ratunkowych. Wszystkie poniatowskie jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego dostaną takie narzędzia i urządzenia, jak podpory stabilizacyjne, przecinarki do betonu, mierniki prądu, przenośne zestawy oświetleniowe, latarki i latarko-szperacze LED, flary ostrzegawcze czy specjalne ubrania. Cały nowy sprzęt przekazywał strażakom burmistrz Poniatowej, Paweł Karczmarczyk – a kiedy to robił, podkreślił że taki sprzęt musi się znaleźć w wyposażeniu strażaków, ale jednocześnie życzył, żeby nie musieli z niego korzystać.

Ale podkreślmy raz jeszcze, że jednostki OSP są teraz bardzo dobrze przygotowane do udzielania pomocy nawet w trudnych warunkach. Władze gminy wyłożyły na ten zakup ponad 860 złotych, tymczasem z Funduszu Sprawiedliwości dostały dotację liczącą ponad 42 tysiące.

Źródło zdjęcia: http://um.poniatowa.pl/aktualnosci-wpisy/przekazanie-sprzetu-ratowniczego-oraz-ubran-specjalnych-jednostkom-z-krajowego-systemu-ratowniczo-gasniczego-z-terenu-gminy-poniatowa/#prettyPhoto