Strefa Pomysłodawcy czeka na nowe polskie wynalazki

      Możliwość komentowania Strefa Pomysłodawcy czeka na nowe polskie wynalazki została wyłączona

Od kilku dni już oficjalnie działa pilotażowy projekt, którego zadaniem jest ośmielanie do działania polskich wynalazców i pasjonatów nauki. W kraju powstały trzy specjalne ośrodki – jeden w Puławach.

Strefa Pomysłodawcy to przedsięwzięcie Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jest realizowane przez konsorcjum, składające się z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, oraz Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii.

Projekt ma ośmielać wynalazców, studentów, badaczy i pasjonatów nauki do eksperymentowania i rozwijania innowacyjnych pomysłów. Uczestnicy będą mieć zapewniony dostęp do nowoczesnych technologii, a także wsparcie profesjonalistów.

Powstały trzy Strefy Pomysłodawcy: w Puławach, Poznaniu i Krakowie. Dla osób zainteresowanych innowacjami, młodych ludzi i rodzin, w Strefach będą organizowane rozmaite wydarzenia kulturalne, warsztaty, spotkania, zajęcia edukacyjne oraz wydarzenia plenerowe.

Uroczysta inauguracja projektu odbyła się w ubiegłym tygodniu w Warszawie – z poszczególnymi ośrodkami łączono się zdalnie.

Źródło zdjęcia: PPN-T