Szczepieniobus wraca do powiatu puławskiego

      Możliwość komentowania Szczepieniobus wraca do powiatu puławskiego została wyłączona

W najbliższą sobotę mieszkańcy dwóch miejscowości w powiecie puławskim będą mogli zaszczepić się się jednodawkowym preparatem przeciwko COVID-19.

Ambulanse, które prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną „Zadbaj o Zdrowie”, od końca czerwca odwiedzają różne zakątki całej Lubelszczyzny. W ciągu tych wakacji odwiedziły też powiaty naszego regionu – a jutro wrócą do dwóch miejsc, w których poprzednio sporo było chętnych do przyjęcia szczepionki.

21 sierpnia Szczepieniobus zaparkuje się w Kurowie – tuż obok siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej. Postoi tu między 10.00 a 16.00. Tego samego dnia taki sam pojazd zatrzyma się w Kazimierzu Dolnym, na parkingu przy Dzwonnicy – i będzie tu od 11.00 do 16.00. Zainteresowani muszą po prostu przyjść na miejsce akcji, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

W całym województwie lubelskim, w rankingu w pełni zaszczepionych osób, od wielu dni prowadzą Puławy – szczepionkę przeciw COVID-19 przyjęło tu 51,4% mieszkańców. Na drugim miejscu jest Lublin (z wynikiem 50,9%), a w ścisłej czołówce nasz region reprezentują jeszcze Dęblin (50,2%) i Stężyca (49,6%).

Źródło zdjęcia: Kazimierz Dolny – Facebook